Platinum Used sertifikalı ilk Komatsu ekskavatörün sahibi Ayyıldız Group oldu.

komatsu

İş makinaları ve maden makinaları üretiminde dünyanın lider markası Komatsu’nun 1983 yılından beri Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan distribütörlüğünü yürüten Marubeni Dağıtım ve Servis, 2. El satışlarında müşterilerinin memnuniyetini ön plana alarak uygulamaya aldığı Platinum Used markası ile fark yaratıyor. İlk Platinum Used 2. El makinaların satışı, 1997 yılından bu yana hizmetlerini sürdüren Ayyıldız Group’a 2 adet PC390LC-8M0 model Komatsu paletli ekskavatör olarak gerçekleşti. Karayolları il özel idaresi, belediye kuruluşları ile taahhüt, yol yapımı, üst yapım çalışmalarına devam eden, ayrıca akaryakıt sektöründe ve hazır beton tesisleri ile faaliyetlerini sürdüren Ayyıldız Group’un Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Koruköy’de yer alan tesislerinde gerçekleşen teslimat törenine Ayyıldız Group Genel Müdürü Ali Ayyıldız ile Marubeni Dağıtım ve Servis 2. El Satış Yöneticisi Cem Şensoy ve Saha Satış Müdürü Agah Güner katıldı.

Dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyolu projesinde 29 adet Komatsu iş makinası ve Marubeni Dağıtım ve Servis kiralama filosundan 11 adet Komatsu iş makinası ile çalışmalarını sürdüren Ayyıldız Group’a 2.el satışı gerçekleştirilen PC390LC-8M0 ekskavatörlerin, “Platinum Used” sertifikası bulunuyor. Platinum Used sertifikasına sahip makinaların, tüm bakım, onarım ve kontrolleri çalışmaya başladığı ilk günden itibaren Marubeni Dağıtım ve Servis yetkili servisleri tarafından gerçekleştiriliyor. Marubeni Dağıtım ve Servis’in Platinum Used makinalarının ayrıca, tüm periyodik bakım ve kontrollerinin Marubeni Dağıtım ve Servis’in Komatsu Yetkili Servisleri tarafından yapılması şartıyla uzatılmış garantisi de bulunuyor. Uzatılmış garanti; motor, şanzıman, diferansiyeller, hidrolik pompalar, yürüyüş hidromotorları, cer ve kule şanzımanı gibi ana komponentleri kapsıyor. Müşteri memnuniyetini esas alan Temsa İş Makinaları, Platinum Used sertifikası ile makina alım sürecinde devir, noter, ruhsat gibi prosedürleri müşterileri adına uzman çalışanları sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyor. Müşterilerinin çözüm ortağı olmak için en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Marubeni Dağıtım ve Servis, uygun finansal ödeme şartları da sunuyor.

Komatsu’nun Türkiye iş sahalarının ihtiyaçlarını göz önüne alarak özel donanımlarla geliştirdiği PC390LC-8M0 ekskavatörler, inşaattan madene geniş kullanım alanı avantajıyla öne çıkıyor. Ayrıca, sınıfının en büyük kova hacmine sahip olan PC390LC-8M0, muadili olan ekskavatörlere göre daha yüksek üretim kapasitesine sahip. Motoru, hidrolik ve elektronik sistemi bir arada kontrol edilebilen PC390LC-8M0, bu sayede yüksek yakıt tasarrufu da sağlıyor. Komatsu PC390LC-8M0, geniş ve konforlu kabini ile operatörlerin uzun saatler yorulmadan çalışmasına olanak sunarken, isteğe bağlı kabin önü tam boy koruyucusu ile iş kazalarına karşı maksimum koruma sağlıyor.